Nieuw Balinge

Drentse Hooglanden Wandel2daagse vanuit Nieuw Balinge vindt plaats op zaterdag en zondag 17 en 18 mei 2025. De start is bij Koffie- en theehuis Bi’j Oons aan de Voornweg 1 te Nieuw Balinge. De stichting heeft wederom met een enthousiaste groep vrijwilligers voor beide dagen afwisselende en schitterende routes uitgezet. De afstanden die gelopen kunnen worden zijn de 30, 20, 15 en zelfs een 10 kilometer. je kunt zelf ervoor kiezen om 1 of beide dagen te wandelen.

OMGEVING

De omgeving van Nieuw-Balinge bestaat uit een combinatie van landbouwgebied (veenontginningen) en de uitgestrekte heidevelden van het Mantingerveld, met als belangrijkste onderdelen het Mantingerzand ten noorden van het dorp en het Lentsche Veen ten oosten ervan. In het 850 hectare grote natuurgebied van Natuurmonumenten wordt een natuurherstelprogramma uitgevoerd om enkele versnipperde gebieden weer met elkaar te verbinden. Zaterdag wandelen we door de staatsbossen van Gees. De zondagtocht voert je over het Mantingerveld en het Mantingerzand. 

 

ROUTES

Beide dagen wandelen we naar een ander gebied.  Onderweg kom je op alle afstanden behalve de 10 km stempelposten tegen met eventueel catering.

HONDEN

Het meenemen van een hond is toegestaan, mits aangelijnd. Wanneer er een stuk route is waar het verboden is voor honden, dan zorgen wij voor een alternatieve route voor de hondenbezitters.

Bescherm jezelf bij warm en vochtig weer tegen muggen.

Datum: 17 en 18 mei 2025


INSCHRIJVEN MET KORTING

Inschrijven met korting kan tot  16 mei 2025

Je kunt altijd op de dag zelf ter plekke inschrijven.

Locatie: Koffie- en Theehuis Bi’j Oons, Voornweg 1, 7938 RC  Nieuw Balinge

Afstanden: 30 – 20 – 15-10 kilometer

Starttijd 30 km : tussen 8:00 en 10:00 uur

Starttijd 20 : tussen 8:30 en 10:30 uur

Starttijd 15 en 10 km: tussen 9:00 en 11:00 uur

Kosten per deelnemer:

€ 5,00 per dag (alleen bij voor inschrijving)

€ 6,00 per dag aan de kassa

 

LET OP: 1 dag wandelen kan ook

Dikke den 667x500